Witamy Cię na naszej stronie!

stepien@hurtowniastepien.pl

76 845 05 19 | 76 845 63 49

Top

Biala lista MF

Hurtownia “Stępień” Czesław, Urszula, Piotr, Paweł Stępień Sp. j. figuruje na białej liście podatników VAT
Tutaj możesz pobrać plik PDF z potwierdzeniem oraz listą numerów rachunków bankowych na które możesz bezpiecznie dokonywać płatności za zakupiony u nas towar i usługi.

Od 1 września 2019 r. działa tzw. „biała lista podatników VAT”. Można ją znaleźć pod adresem: https:/home/stepwww/domains/hurtowniastepien.pl/public_html/www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/

Czym jest ta lista? To publiczny rejestr podatników, jednakże – wbrew swojej nazwie – jego skutki nie ograniczają się wyłącznie do kwestii podatku VAT. Lista obejmuje nie tylko podmioty figurujące w rejestrze VAT (w tym także, jako podatnicy zwolnieni), ale także podmioty, którym status ten został odebrany, jak również podmioty, których rejestracji jako VATowców odmówiono i którym rejestrację przywrócono.

Wśród szeregu informacji, które możemy znaleźć na liście znajduje się także jedna z najważniejszych, tj. informacja o numerze rachunku bankowego. Ta informacja począwszy od 1 stycznia 2020 r. stanie się bardzo istotna. Począwszy bowiem od początku 2020 roku, płatność na rachunek inny, niż ujawniony na białej liście VAT będzie skutkowała następującymi sankcjami:

  • odpowiedzialnością solidarną za niezapłacony przez naszego kontrahenta VAT
  • brakiem możliwości zaliczenia w koszty płatności za dostarczone przez kontrahenta towary lub usługi.